Özel Sektör Maaşları

Roketsan Maaşları Ne Kadar? 2020 Roketsan Tekniker Maaşı

Ülkemizin öncü savunma firmalarından biri olan roketsan maaşları mühendislerin merak ettiği soruların başında geliyor. Türkiye savunma sanayi Roketsan gibi başarılı şirketler sayesinde son yıllarda dikkat ve ilgi çekmektedir. Yükselen savunma ihtiyaçları ve sistemlerinde ülkemizin yükselen firmaları arasında olan Roketsan da çalışmak bir çok mühendisin hayallerini süslüyor. Savunma sanayii alanında iş bulmak ve kariyer hedefinde olan mühendislerin roketsan gibi güçlü yerlerde çalışmak istemesi gayet doğal. Ayrıca güzel fırsatlar, cazip maaşlar ve eğitim yardımları gibi bir çok artısı bulunuyor. Roketsan çalışanları kendilerine sunulan olanaklar dan son derece memnun. Merak edilen Roketsan çalışma şartları, kariyer olanakları, roketsan iş başvurusu gibi bir çok konuda sizlere bilgiler hazırladık.

Ülkemizin savunma sanayii için ilk telaffuz edilen firmalarından biri olan roketsan günden güne büyümesini sürdürüyor. Büyüdükçe daha fazla iş imkanı, daha fazla mühendis ve tekniker ihtiyacı da doğmaktadır. İstihdam sağlayacağı personellere daha iyi koşullarda imkanlar hazırlıyorlar. Geçtiğimiz sene 96. Sırada olan Roketsan 2020 yılında 89. Sıraya gelerek başarısını kanıtlamıştır. Roketsan çalışanı olmak ve iş başvurusu kriterlerini öğrenmek için yazımızın devamına göz gezdiriniz.

Roketsan Maaşları 2020

Bir den fazla iş kolu olan savunma sanayii öncüsü roketsan maaşları çalışılan alana göre değişmektedir. Roketsanda çalışan bir mühendisin maaşı 4.800 TL – 15.500 TL arasında tecrübe ve uzmanlığına göre değişir. Roketsan teknisyen maaşları 3.300 TL – 12.900 TL civarındadır. Eğer roketsan stajyeri olarak görev alıyorsanız 1.000 TL maaş staj süresince alırsınız. Satış müdürlerinin maaşı 13.900 TL olurken insan kaynakları maaşları 3.700TL – 9.700TL aralığındadır. Roketsan çağrı merkezi çalışan maaşları ise 2.500 – 8.200 TL olduğunu biliniyor. Burada size sunduğumuz roketsan maaşı bilgileri personelin çalışmış olduğu yıl ve uzmanlık alanı gibi bir çok faktöre göre farklı olacaktır.

Roketsan maaşları benzer sektörde çalışılan diğer firmalara nazaran çok daha yüksek olduğunu söyleyelim. Savunma sanayii için başka bir şirkette aynı pozisyon için daha düşük maaşlar alırsınız. Roketsan çalışma şartları ve sizlere sunduğu sosyal olanaklar ile bir adım öne çıkmaktadır.

Roketsan İşe Alım Şartları

Yabancı dilinizin iyi olduğunu belgeleyebileceğiniz YDS ve TOEFL gibi sınavlardan geçerli not almış olmalısınız. Başvurduğunuz alanda pozisyonunuz için yeterli özelliklere sahip olduğunuzu kutlayabileceğimiz sertifikalar ya da belgeleriniz olmalıdır. Örnek vermek gerekirse siz mekatronik mühendisi olarak roketsan firmasına başvuru yaptıysanız ilgili bölümden mezun olduğuna dair diploma bulunmak zorunda. Aramış oldukları spesifik bir özellik için gereken şartları yerine getirebiliyor olmalısınız. Roketsan yazılımcı arıyor ve istenilen özelliklerde sizin bilginiz olan bir programlama diline hakim olmalısınız. Tecrübeli ve bir üst kadroya geçecek olan roketsan personellerin bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. Mühendislerin 4 yıllık, teknik personelin 10 yıllık ve uzman kadro çalışanlarının en az 3 senelik tecrübeye sahip olması gerekir. Roketsan iş olanaklarını takip edebilmeniz için kendi web siteleri üzerinden kontrol sağlamalısınız.

Roketsan Nerede? Roketsan genel müdürü kimdir?

Savunma Sanayii firmalarından biri olan roketsan Ankara’nın ilçesi olan Elmadağ’da bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerin ihtiyacı olan silah ve mühimmat konusunda destek veren güzide firmalardan biridir. Roket ve Füze tasarımları geliştirmek amacıyla 14 Haziran 1988 senesinde faaliyete geçmiştir. Bugüne kadar ülkemize yetişmiş insan gücü konusunda büyük katkılar vermiş olan roketsan aynı zamanda bir çok füze ve roket desteği sağlamıştır.

Roketsan hakkında merak edilen bir diğer konu genel müdürün kim olduğudur. 2012 yılından bu yana devam eden genel müdürlük görevini Selçuk Yaşar yapmaktadır. Son olarak geçen yıl oranla roketsan ürünlerinin satışında %28 artış olduğu bilgisini bizzat vermiştir.

Roketsan Çalışma Saatleri

Roketsan kendi sitesi üzerinde verdiği çalışma saati bilgileri hafta içi 08:00 – 17:30 saatleri arasında çalıştıklarını gösteriyor. Yoğun projelerin olduğu dönemlerde bu çalışma saatlerinin dışına çıkabildiği biliniyor. İşe alım sürecinde esnek çalışma saati kavramına uygunluğu sorabilirler. Seri üretim ve yetişmesi gereken kritik projelerde görev alıyorsanız değişkenlik gösterebilir. Mühendis olarak roketsanda çalışan personel ile satış müdürü pozisyonu için çalışma saati düzeni farklı olabiliyor. Fakat genel olarak devlet kurumu ciddiyeti ve diğer özel şirketlere göre çok daha başarılı bir çalışma ortamına sahiptirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu