Bilgi Bankası

Özel ve Gizli Numaradan Arayanı Bulma 2021

Özel numara bulma uygulaması nedir? Gizli numara nasıl bulunur? Arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilir miyim?

Sizi arayan gizli numaranın kim olduğunu bulmak istiyorsanız ya da özel numaradan arayanın ismini öğrenmek istiyorsanız bunun çeşitli yolları bulunmaktadır. Son günlerde gizli numaradan ve 0850’li numaralardan aranılan kişilerin kimin aradığını öğrenmek için yoğun bir çabaya girmekte. Gizli numaradan arayan kişiler bazen rahatsızlık verecek duruma gelmekte ve sürekli farklı numaralardan insanları taciz etmeye başlamıştır. Kimin aradığını bulup şikayet edebilmeniz için öncelikle gizli numaradan arayan kişinin ismini öğrenmeniz gerekiyor. Savcılığa gitmeden önce farklı yöntemlerle kendi bireysel çabanız sayesinde bazen özel numaradan arayanları sorgulayabilirsiniz. Bu gizli numara sorgulama yöntemleri arasında en yaygın olanı 11880 olarak bilinen Türk Telekomun servisidir. *#30# seçeneğiyle özel ve gizli numaradan sizi kimin aradığını bulma ve isim öğrenme şansınız vardır. Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell de gizli numara öğrenme yöntemlerini yazımızda paylaşacağız. Sizde gizliden arayan numaralardan sıkıldıysanız özel numara arayanı bulma yöntemleri yazımızı dikkatle okuyun.

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme 2021

Kullandığınız GSM operatörlerinin hepsinde numaranızı kapatma ya da sizin numaranızı öğrenmek isteyenlere bilgilerinizi kapatabilirsiniz. Vodafone ve Turkcell kullanan vatandaşlar gizli numaradan arama yöntemlerini diğerlerine göre daha sık tercih ediyorlar. Eğer GSM operatörünüzden müşteri temsilcilerine bağlanırsanız, telefon numaranızın sorgulanması durumunda kişisel bilgilerinizi kapatmalarını isteyebilirsiniz. Böylece telefon numaranızın hangi isme kayıtlı olduğu sorgulanırsa isim bilgilerinin gizlendiği mesajını alacaklardır. Şubelerden ya da kısa mesaj yoluylada gizli numaradan arayanı öğrenmeye bilgilerini kapatmış olursunuz. Ayrıca tarafınıza yapılacak gizli numara aramalarını kapatabilirsiniz. Sizi gizli bir numaradan biri aramak istediğinde telefonunuz çalmayacaktır. Karşı tarafa meşgul ibaresi ya da gizli/özel numaralara kapalıdır diye bildirim gidecektir. Diğer merak edilen konuda gizli numaradan arandığınızda sizi kimin aradığını ya da rahatsız ettiğini öğrenmektir. Gizli numaradan isim sorgulama yöntemlerini yazının devamında paylaşıyoruz.

Faturalı Hat Kim Aramış Sorgulama

Cep telefonu operatörleri faturalı hat kullanıcılarına detaylı olarak aylık döküman sağlamak zorundadır. Eskiden her ay eve gelen hat dökümanına artık online olarak erişmek mümkündür. Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi GSM operatörlerinin online servislerinden ya da mobil uygulamalarından giriş yaparak arama geçmişinizi, hangi numaradan arandığını ve ne kadar süre konuştuğunuzu kontrol edebilirsiniz. Bu bilgilere sadece hattın gerçek sahibi olan kişi erişim sağlayabilmektedir. Mobil cihazınız üzerinden uygulamaya şifrenizle birlikte giriş yaparsanız tüm ayrıntılar karşınıza çıkacaktır.

Gizli Numara Öğrenme Vodafone

Vodafone gizli numara kullanımıyla ilgili vodafone üzerinden bir kişinin ismini öğrenmeniz şu an için mümkün görünmemektedir. Gerekli görülmesi durumunda sadece savcılık kararıyla hattın asıl sahibinin bilgilerine erişim sağlanabilir. Vodafone gizli numara öğrenmenin tek yolu savcılık kararıyla yapılan araştırma sonrasında uygun görülmesi halinde bilgiler sizinle paylaşılır. Sadece sizi arayan gizli numaradan rahatsız oluyorsanız Vodafone gizli numaralardan gelen aramayı kapatma yöntemiyle kurtulabilirsiniz. Cep telefonunuzun SMS bölümüne gelerek GIZLI AC yazdıktan sonra 7046 numaralı telefona gönderiniz. Böylece artık telefonunuza gizli numaralardan gelen aramalar engellenmiş olacaktır. Direkt olarakta 7046 numaralı telefonu aramanız halinde operatör yardımı sayesinde de bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaradan İsim Öğrenme

Eğer Turkcell hatta sahipseniz operatörün ait olduğu uygulamayı telefonunuzun uygulama merkezinden indirerek erişim sağlayabilirsiniz. Telefon numaranız ve şifrenizle birlikte uygulamaya giriş yaptıktan sonra Güncel Fatura – Detay kısmından ulaşabilirsiniz. Şifreniz bulunmuyorsa eğer SIFRE yazarak 2222 kısa mesaj gönderip tarafınıza gelecek şifreyi kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Özel Numara Öğrenme 2021

Türk Telekom hatta sahip olan kullanıcıların yine mobil uygulama vasıtasıyla izleyeceği adımları sırasıyla sizinle paylaşacağız. Özel numara öğrenme işlemi için Türk Telekom mobil uygulamanızdan Online İşlemler – Lira İşlemlerim menüsü altında Harcama Detayı altında sorgulama işlerinizi halledebilirsiniz. Giriş yapmanız esnasında mobil imza ya da şifre ile girebiliyorsunuz. Eğer şifrenizi kaybettiyseniz, unuttuysanız telefonunuzdan *952# numarasını girdiğinizde ekranınıza giriş bilgileri gelecektir.

*#38# Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Telefonunuzda yer alan Play Store ya da App Store gibi uygulama merkezlerinde yer alan gizli numara bulma, arayanı öğrenme ve isimsiz arayanı sorgulama işlemleri yapan uygulama diğer kullanıcıların rehberlerinde yer alan kayıtlı bilgileri kullanmaktadır. Eğer bu uygulamaya sahip kişilerin rehberinde kayıtlı bulunmuyorsa yine gizli numara bilgilerine ulaşamayacaktır. Yeni hat alan ve gizliden arayan şahısların bilgilerine ulaşabilmesi mümkün değildir. Gizli numara sorgulama uygulamaların kişinin rehberinde ismi nasıl kayıtlıysa sizde numarayı o şekilde görebilirsiniz. Saçma bir isimle kayıt olduysa sadece o ismi görebilirsiniz. Cep telefonunuzdan sizi arayanın ismini öğrenmeniz sadece bu uygulamaları kullananların rehberinde ismi yer alıyorsa görebilirsiniz.

11880 Özel Numara Sorgulama Ücretsiz

Hemen numara sorgulama konusunda ücretsiz bir seçenek arıyorsanız 11880 buna pek uymamakta. Yapacağınız beni arayan kim sorgulamaları için bir miktar ücret kesintisi yapmaktadır. Tüm operatörlerden yapılacak olan beni arayan kim sorgusu için 3.48 TL ücret alınmaktadır. Bilinmeyen numara servisiyle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayın.

Alternatif bir numara sorgulama hizmeti arıyorsanız 11842 numarasından da bilinmeyen numaralar hizmeti alabilirsiniz. Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne KIM yazdıktan sonra boşluk bırakın ve 10 haneli cep telefonu numaranızı yazınız. 7048 numaralı telefona mesajınızı gönderin ve bilgileri kayıtlı olması durumunda özel numara sorgulama işlemi mesaj olarak gelecektir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. özel numaradan sürekli arıyorlar gizli numaradan kimin aradığını nasıl sorgulayabilirim yardımcı olun. hergün rahatsız edip arıyor bir numara

  2. Bu gizli numaradan arayanları bulmak için sürekli uğraşıp duruyoruz. Aslında gizli numaradan aramıyorlar onu kapattım ama sürekli farklı numaralar rahatsız ediyor. Engelledikte arıyorlar. Şu gizli numaradan arayını bir tespit edebilsek süper olucak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu